Reklama
Reklama

Lech - Legia w niedzielę: kibice Legii przyjadą na stadion autobusami?

Przewóz kibiców Legii Warszawa w 2015 roku | fot. poznanskie-autobusy.pl
Przewóz kibiców Legii Warszawa w 2015 roku | fot. poznanskie-autobusy.pl

W niedzielę na INEA Stadionie odbędzie się mecz Lech Poznań - Legia Warszawa. Na trybunach ma zasiąść około 2000 kibiców z Warszawy, którzy na mecz mają przyjechać pociągiem. Z Palędzia na stadion dowiozą ich prawdopodobnie autobusy - nie jest to jednak wciąż pewne.

To mecz, na który bilety rozeszły się w trzy godziny. Na trybunach w niedzielę zasiądzie komplet publiczności. Wciąż jednak nie wiadomo w jaki sposób na stadion dostaną się kibice gości. Nie jest tajemnicą, że spotkania Lech Poznań - Legia Warszawa nie należą do najłatwiejszych dla służb. Dlatego dla policji najlepiej byłoby, aby kibice dostali się na INEA Stadion autobusami. Taką informację w mediach podaje Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Z jego informacji wynika, że do podpoznańskiego Palędzia przyjadą dwa pociągi z kibicami Legii. Tam będą mieli przesiąść się do autobusów, które zawiozą ich na stadion.

Okazuje się jednak, że poznańskie MPK nie otrzymało dotąd zlecenia na dowóz kibiców Legii Warszawa. - Otrzymaliśmy jedynie zapytanie w tej sprawie. Chodzi konkretnie o podstawienie 20 autobusów dla około 2000 kibiców - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań. - W piątek ma się odbyć spotkanie w tej sprawie, nic więcej obecnie nie wiemy - dodaje. W klubie Lech Poznań nie udało nam się dotąd uzyskać informacji, kto miałby zapłacić za wynajem autobusów. Pewne jest, że miasto nie dopłaci do transportu kibiców.

Przypomnijmy, że Jacek Jaśkowiak pod koniec października zdecydował, że miasto nie będzie dokładać pieniędzy do organizacji przejazdów dla kibiców drużyn przyjezdnych na INEA Stadion podczas meczów Lecha Poznań. Do tej pory kibice dowożeni byli pociągami np. na stację w Palędziu, a stamtąd autobusami na stadion przy Bułgarskiej. Właśnie w październiku kibice Wisły Płock przyjechali na dworzec Poznań Główny, a stąd pieszo udali się na stadion. Policja zabezpieczała przemarsz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro