Koszykówka: zmienne szczęście poznańskich zespołów

Poznańskie zespoły rywalizujące w I lidze koszykówki kobiet rozpoczęły w środę walkę w 2. rundzie fazy play-off. Tylko jedna drużyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Mowa o Pomarańczarnia MUKS Poznań, który pokonał w hali przy ul. Chwiałkowskiego Panattoni Europe Lidera Pruszków. Po pierwszej połowie gospodynie miały 15 punktów przewagi i wydawało się, że w drugiej części gry będą ją powiększać. W trzeciej kwarcie zawodniczki Macieja Brodzińskiego prezentowały się jednak bardzo słabo i pruszkowianki odrobiły większość strat. Na szczęście w ostatniej odsłonie wszystko wróciło na właściwe tory i MUKS mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Pomarańczarnia MUKS Poznań - Panattoni Europe Lider Pruszków 77:58 (24:12, 22:19, 12:21, 19:6)

Punkty dla MUKS: Klatt 3, Olszewska 8, Durak 18, Bednarczyk 19, Policha 7, Szemraj 16, Szarzyńska 4, Kowalewska 2

Punkty dla Lidera: Ostrowska 23, Marciniak 18, Bieniek 8, Minczewska 2, Skrzecz 3, Szyller 4

W zupełnie odmiennych nastrojach byli w środowy wieczór fani Enea AS Poznań. Akademiczki po pierwszej połowie prowadziły z SMS PZKosz Łomianki 34:26 i wydawało się, że wywiozą spod stolicy zwycięstwo. Tak się jednak nie stało: gospodynie zdominowały grę w drugiej połowie i odrobiły całą stratę, a następnie zapewniły sobie wygraną.

W 2. rundzie play-off rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Rewanże w obu parach zaplanowano na sobotę.

SMS PZKosz Łomianki - Enea AZS Poznań 62:51 (13:15, 13:19, 18:6, 18:11)

Punkty dla SMS: Niemojewska 4, Nowakowska 8, Parzeńska 10, Bacik 2, Banaszak 11, Gwizdała 8, Makurat 19

Punkty dla AZS: Nowicka 6, Woźniak 16, Marciniak 4, Szloser 2, Banach 5, Stefańczyk 1, Plucińska 5, Kotula 5, Bandyk 7.