Reklama
Reklama

Przebudowa Grunwaldzkiej w Plewiskach: od czwartku objazd!

fot. ZDP w Poznaniu
fot. ZDP w Poznaniu

W czwartek w Plewiskach rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej.

W trakcie prowadzenia robót ruch na ulicy jest utrzymany - ale dla kierowców poruszających się od strony Poznania. Z kierunku Komornik auta muszą jechać objazdem - przez ulice Fabianowską i Wołczyńską. - W pierwszym etapie trwającym około 7 tygodni, prace rozpoczną się na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Kolejowej do ul. Szkolnej - wyjaśnia Katarzyna Wozińska-Gracz ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu. - Ruch pieszych zapewniono przez cały okres budowy - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Od czwartku, ze względu na remont, inaczej kursują autobusy linii nr 710 i 716 jadące w stronę Poznania. Szczegóły TUTAJ.

To drugi etap prac. W marcu podpisano umowę z wykonawcą na przebudowanie odcinka ulicy o długości 1 kilometra. Inwestycja będzie kosztować ponad 5 milionów złotych (2,79 mln zł dotacji z budżetu państwa). - W ubiegłym roku przebudowano pierwszy fragment drogi powiatowej od ul. Wołczyńskiej do przedszkola. W tym roku kontynuacja prac będzie na dalszym, blisko kilometrowym odcinku - do ulicy Szkolnej. W ramach modernizacji wykonana zostanie m.in. wymiana konstrukcji i ułożenie nowej nawierzchni jezdni. Droga będzie odwodniona dzięki budowie kanalizacji deszczowej. Ponadto, w planach jest budowa chodników i zjazdów, a także zatok autobusowych. Zmodernizowana zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Kolejową, a z przy skrzyżowaniu z ulicą Szkolną na przejściu dla pieszych powstanie azyl - tłumaczy Wozińska-Gracz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
17.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro