Reklama
Reklama

Robert Biedroń w Poznaniu: Poznań jest wart poznania

fot. UMP
fot. UMP

Robert Biedroń wraz z urzędnikami słupskiego magistratu odwiedził dziś Poznań. Celem wizyty jest wymiana doświadczeń na temat skutecznego zarządzania miastem.

Kontakty między poznańskim a słupskim magistratem oraz prezydentami obu miast utrzymywane są od dłuższego czasu, a dziś w Poznaniu pojawił się Robert Biedroń wraz z słupskimi urzędnikami. Celem wizyty była wymiana doświadczeń pomiędzy urzędami - To jest bardzo ważne, byśmy dzielili się naszymi umiejętnościami i dobrymi praktykami. Współpraca i wymiana doświadczeń z innymi miastami jest na pewno bardzo potrzebna, bo możemy się wzajemnie wiele od siebie nauczyć - mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas wspólnego briefingu prasowego z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem i dodawał - My ze swojej strony możemy się dzielić naszymi doświadczeniami w dziedzinie zarządczej. Udało nam się poprawić skuteczność w zakresie realizacji inwestycji prowadzonych na terenie miasta. Staram się też wykorzystywać swoje doświadczenia biznesowe dla usprawnienia zarządzania tak dużą strukturą, jaką jest urząd miasta Poznania.

Robert Biedroń zauważył, że model zarządzania Poznaniem wdrożony przez Jacka Jaśkowiaka to prawdziwa dobra zmiana, która jest dla niego inspirująca -Poznań jest naprawdę wart poznania, Poznań inspiruje i my po to tutaj dziś jesteśmy - by szukać dalszych inspiracji. Z prezydentem Jaśkowiakiem wiele nas łączy. Obaj jeździmy na rowerze, więc nie oglądamy miasta zza szyby samochodu. Nasz kontakt z mieszkańcami jest na pewno bardziej bezpośredni i to nas różni od włodarzy innych miast - stwierdził Robert Biedroń. Prezydent Słupska mówił też o polityce społecznej Słupska, która może zainspirować włodarzy Poznania. Robert Biedroń uruchomił w Słupsku program wymiany mieszkań oraz wyszukiwania i remontowania pustostanów -Wielu mieszkańców zajmowało lokale zbyt duże, które nie odpowiadały ich realnym potrzebom. Dzięki temu programowi, remontom pustostanów, których w ciągu roku realizowaliśmy aż 180, kolejka oczekujących na mieszkanie komunalne szybko się zmniejsza. Wprowadziliśmy też abolicję czynszową, co pozwoliło wielu mieszkańcom wyjść z zaklętego kręgu długu i rozpocząć nowe życie - mówił prezydent Słupska.

Wizyta zakończyła się debatą Jacka Jaśkowiaka i Roberta Biedronia w Teatrze Ósmego Dnia na temat problemów polskich samorządów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro