Reklama

Naramowicka/Lechicka przejdzie lifting: pieniądze wyłoży prywatny inwestor

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu ulic Naramowickiej i Lechickiej mają zostać przeprowadzone prace, których celem jest poprawienie sytuacji kierowców. Inwestycja zostanie przeprowadzona z pieniędzy inwestora budującego w pobliżu sklep wielkopowierzchniowy.

Od lat kierowcy poruszający się w rejonie skrzyżowania Lechickiej i Naramowickiej stoją w ogromnych korkach. Sytuację ma poprawić wydłużenie lewoskrętu z ulicy Naramowickiej w Lechicką - w stronę mostu Lecha. - Chcemy żeby lewoskręt na ulicy Naramowickiej został wydłużony, chcemy też, by wybudowano tu chodnik. Ten dłuższy lewoskręt poprawi sytuację kierowców dojeżdżających do skrzyżowania - mówi Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Miasto nie zapłaci za modyfikację skrzyżowania - pieniądze na ten cel, a to około 1-2 milionów złotych, wyłoży prywatny inwestor, który w pobliżu skrzyżowania wybuduje market.

Na prawdziwą rewolucję w tym miejscu przyjdzie nam jeszcze poczekać. Miasto w marcu otrzymało 121 milionów złotych dofinansowanie na przebudowę północnej nitki mostu Lecha i węzła Naramowicka/Lechicka. Cała inwestycja ma kosztować ponad 244 mln złotych. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
34.87 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro