Reklama
Reklama

Niezwykłe dziki pod Pniewami: urodziły się cztery warchlaki - albinosy!

fot. Dagobert Kubis / Nadleśnictwo Pniewy

Leśniczy z Nadleśnictwa Pniewy natknął się w lesie na warchlaka albinosa. Okazuje się jednak, że niezwykły dzik ma towarzystwo - w drugiej "rodzinie" dzików na świat przyszły aż trzy takie maluchy.

Warchlak, młode dzika, kojarzy się przede wszystkim z brązową sierścią (szczeciną) oraz ciemnymi paskami. Leśniczy z Nadleśnictwa Pniewy w trakcie swojej pracy natknął się jednak na nietypowego warchlaka - białego w ... ciemne kropki! - Oczywiście to niebywałe umaszczenie sierści dzika spowodowane jest chorobą genetyczną, związaną z nieprawidłowym wiązaniem barwnika - melaniny. Choć rzadkie, jest to całkiem normalne zjawisko w przyrodzie - wyjaśnia Monika Kubiak z Nadleśnictwa Pniewy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Mały dzik albinos nie jest jedynym, który żyje na terenie nadleśnictwa. - Okazało się, że w drugiej watasze dzików na świat przyszły aż trzy warchlaki - albinosy. Dlatego teraz po lesie biegają cztery takie maluchy. W niczym im to nie przeszkadza. Pewne jest natomiast, że w przypadku spotkania z człowiekiem będą wzbudzać duże zainteresowanie - zaznacza Kubiak.

Zobacz nagranie, na którym widać cztery warchlaki w kropki:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro