Reklama

Miasto chce uspokoić ruch m.in. na Długiej, Kościuszki i Krakowskiej oraz przebudować ul. Rybaki

Rybaki | fot. Google Maps
Rybaki | fot. Google Maps

Zarząd Dróg Miejskich zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniach na temat zmian, jakie mają zajść w najbliższych miesiącach na poznańskich ulicach. Chodzi o kolejny etap uspokajania ruchu w centrum Poznania oraz o przebudowę ulicy Rybaki.

Strefa Tempo 30 funkcjonuje w Poznaniu m.in. na ulicy Święty Marcin między al. Niepodległości i Marcinkowskiego, a także na ulicy Ratajczaka. Obecnie przygotowywane są zmiany na ulicach w rejonie Starego Rynku. Miasto jednak na tym nie poprzestaje - już przygotowuje kolejny etap zmian. Tym razem chodzić będzie o obszar ograniczony ulicami Święty Marcin, Podgórna, Garbary, Krakowska, Królowej Jadwigi i al. Niepodległości. - Celem wprowadzenia strefy uspokojonego ruchu jest zwiększenie komfortu życia mieszkańców, poprawa bezpieczeństwa, wyeliminowanie tranzytu samochodowego przez centrum miasta, uwolnienie chodników od parkujących samochodów - zwiększenie przestrzeni dla pieszych. To również ograniczenie hałasu oraz emisji spalin tak bardzo oczekiwane przez mieszkańców Poznania - zapowiada ZDM.

Pierwsze spotkanie warsztatowe w tej sprawie odbędzie się 5 kwietnia (środa) o 17.00 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3. W spotkaniu może wziąć udział każdy chętny. Więcej szczegółów TUTAJ.

To jednak nie koniec. W czwartek, 6 kwietnia, o 17.00 w Zespole Szkół Budowlanych przy ulicy Rybaki 17 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców i przedsiębiorców w sprawie przebudowy ulicy Rybaki. - Ulica Rybaki nie stanowi obecnie najlepszej wizytówki centrum Poznania. Nie była remontowana od wielu lat i charakteryzuje się sfatygowaną nawierzchnią jezdni, rozjechanymi przez samochody chodnikami, brakiem wysokiej zieleni i małej architektury. W najbliższym czasie może się to całkowicie zmienić - zaznacza ZDM.

Zmiany oznaczają tu m.in. przywrócenie zieleni wysokiej, uwolnienie chodników od samochodów, montaż małej architektury, a także zmiany w organizacji ruchu - odcinek od Krakowskiej do Strzałowej miałby być jednokierunkowy. Dodatkowo planuje się poprawę układu geometrycznego skrzyżowania Rybaki/Strzałowa. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro