Reklama
Reklama

Arena wciąż zamknięta dla imprez masowych. Gala IWT nie odbędzie się 8 kwietnia

fot. Paweł Stanisław Nowak
fot. Paweł Stanisław Nowak

8 kwietnia w hali Arena miała się odbyć II gala IWT, której termin raz już przesunięto ze względu na zamknięcie obiektu przez strażaków. Dziś już wiadomo, że 8 kwietnia impreza także się nie odbędzie. Na jakim etapie są prace zmierzające do otwarcia Areny?

- Z przykrością informujemy, że II gala IWT zaplanowana na 8 kwietnia 2017 (po zmianie terminu) nie odbędzie się w tym terminie z przyczyn od nas niezależnych. Robiliśmy wszystko wraz z halą Arena, żeby kolejny podany termin gali był ostatecznym. Jednak Wojewódzki Komendant Straży Pożarnej, który wcześniej zezwolił warunkowo na zorganizowanie gali IWT z obostrzeniami, uznał, że żadne imprezy w hali nie mogą się odbywać do czasu całkowitego wyeliminowania przyczyn zamknięcia obiektu. Dlatego kolejny termin II gali podamy w momencie stu procentowej pewności, że Arena ma na to pozwolenie. Zakładamy, że będzie to miało miejsce a ciągu miesiąca, ale na ten moment, są to jedynie przypuszczenia - wyjaśniają organizatorzy gali.

22 lutego Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji poinformowały, że w Arenie do odwołania nie będą się odbywać imprezy masowe. Minął ponad miesiąc, a Arena wciąż jest zamknięta, co powoduje spore komplikacje dla organizatorów np. koncertów zaplanowanych w tym miejscu. - W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania zespołu ekspertów (określającego jakie prace trzeba wykonać w obiekcie, by imprezy masowe ponownie mogły się tu odbywać) ze strażakami. Zespół zaproponował konkretne prace. Jest to m.in. montaż kurtyn dymowych oraz systemu oddymiania dróg ewakuacyjnych - mówi Błażej Daracz z POSiR. - Komendant był zadowolony z pracy zespołu, ale wezwał go do uzupełnienia materiałów. W tej chwili to uzupełnianie trwa i liczymy, że w najbliższych dniach ponownie dojdzie do spotkania, po którym będą mogły rozpocząć się prace w obiekcie. Ich następstwem ma być zgoda na organizowanie imprez masowych - dodaje.

Starszy kapitan Marek Piekutowski, naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KW PSP w Poznaniu potwierdza, że spotkanie się odbyło. - W tej chwili czekamy na ekspertyzę techniczną obiektu, z której będzie wynikało jakie prace trzeba przeprowadzić, by budynek spełniał warunki bezpieczeństwa - mówi. - Gdy taką ekspertyzę otrzymamy, zapewniam, że ekspresowo się tym zajmiemy, by nie utrudniać życia właścicielowi budynku. Następnie właściciel Areny będzie musiał przeprowadzić prace wskazane w ekspertyzie. Po zakończeniu tych prac to Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej będzie sprawdzać czy postanowienia z dokumentów zostały spełnione - dodaje.

Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania przyznaje, że współpraca ze strażą pożarną układa się bardzo dobrze. - Rozumiemy to, że do sprawy organizacji imprez masowych straż pożarna podchodzi bardzo rygorystycznie i w związku z tym robimy wszystko, by spełnić warunki - tłumaczy. Prezydent nie chce mówić o konkretnej dacie otwarcia obiektu, ale liczy, że uda się to zrobić jeszcze w kwietniu. - Każda ze stron zaangażowanych w tę sprawę deklaruje wolę rozwiązania problemu, więc wierzę, że uda się to szybko zrobić - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro