Reklama
Reklama

Jeżyce: w grudniu ruszył remont chodnika. Do dziś go nie skończono

Ulica Mansfelda | fot. czytelniczka
Ulica Mansfelda | fot. czytelniczka

Mieszkańcy ulicy Mansfelda mają dosyć widoku rozkopanego chodnika pod swoim domem. Inwestycja ruszyła w grudniu i już dawno powinna być skończona.

O kłopotach z remontem chodnika na ul. Mansfelda poinformowała nas czytelniczka. - Remont rozpoczął się na początku grudnia - zdjęto płyty chodnikowe, przywieziono palety z materiałami budowlanymi... i to by było na tyle - pisze. - Teren został rozkopany, powstały hałdy ziemi. Wejście do kamienicy oraz do lokali usługowych jest utrudnione do dnia dzisiejszego. Teren nie został należycie zabezpieczony, prace zostały wstrzymane. Sami musieliśmy jakoś poradzić sobie w tej sytuacji - właściciele lokali usługowych sami przekopywali teren, by umożliwić wejście swoim klientom. Położono jedną paletę drewnianą, by móc po niej przechodzić. 8 palet z materiałami budowlanymi stoi do dnia dzisiejszego (3,5 miesiąca) na pasie ruchu drogowego, utrudniając tym samym ruch drogowy - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Czytelniczka przyznaje, że już na początku marca uzyskała informację od ZDM o tym, że prace wstrzymano z winy wykonawcy. Zerwano z nim umowę. - ZDM twierdzi, że do czasu wyjaśnienia sprawy, służby drogowe dokładają wszelkich starań zmierzających do zakończenia prac. Do dnia dzisiejszego nie widzę postępu tych prac - właściciele kawiarni oraz sklepu na własną rękę położyli prowizorycznie kostkę, by móc po niej chodzić. Moje pytanie brzmi kiedy w końcu ZDM upora się z tym remontem, bo trwa to już zdecydowanie za długo - gdzie podziała się poznańska gospodarność - dopytuje.

O podobnym problemie pisaliśmy 22 marca. Na ulicy Górna Wilda także można zobaczyć chodnik rozkopany od kilku miesięcy. Jak udało nam się ustalić w ZDM, za te dwie inwestycje odpowiadał... ten sam wykonawca. Zerwano z nim umowy, "z przyczyny leżącej po jego stronie". ZDM i nas zapewnia, że robi wszystko, by jak najszybciej uporać się z remontami. - Jak tylko zostaną zakończone czynności wyjaśniające, remont zostanie ukończony - dowiadujemy się w ZDM. Obecnie zbierane są oferty na dokończenie prac. Teren wokół miejsca robót został zabezpieczony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro