7. rocznica katastrofy smoleńskiej: obchody za tydzień również w Poznaniu

fot. Włodzimierz Hoppel

Dokładnie za tydzień, 10 kwietnia, obchodzić będziemy 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób - w tym prezydencka para. Gazeta Polska zaprasza na uroczystości, które w Poznaniu odbędą się pod patronatem wojewody Zbigniewa Hoffmanna.

- Zbliża się 7. rocznica wielkiej tragedii jaka spotkała naszą Ojczyznę. 10. kwietnia pod Smoleńskiem zginęli Ci, dla których słowa Ojczyzna, Pamięć i Służba były najświętszymi drogowskazami. Lecieli do Katynia, aby pomodlić się na mogiłach tych, którzy 70 lat temu, w bestialski sposób zostali zamordowani przez sowieckich oprawców. Kolejny raz spotkamy się, aby oddać im cześć - informuje Zarząd Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej.

Choć główne uroczystości odbędą się, jak każdego roku w Warszawie, będą mieć również swoją poznańską odsłonę. W naszym mieście patronatem obchody objął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Poznańskie obchody rozpoczną się 10 kwietnia o 17.00 mszą świętą za Ojczyznę i za tych, którzy zginęli "na posterunku w Jej służbie". Odbędzie się ona w kościele przy ul. Fredry. Po mszy jej uczestnicy przejdą pod Pomnik Ofiar Sybiru i Katynia, gdzie w asyście wojskowej odbędzie się Apel Pamięci ofiar katastrofy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
27.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro