Reklama
Reklama

Utrudnienia: przy starym PKS budują nową zebrę z sygnalizacją, remontują Krzywoustego

Nowa zebra ma być podobna do tej, która powstała przy dworcach PKP i PKS | fot. UM Poznań

Od poniedziałku kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ważnych poznańskich trasach. We wczesnych godzinach porannych drogowcy pojawili się na ulicy Krzywoustego, która będzie remontowana. Także w poniedziałek roboty ruszą na ulicy Matyi, przy starym dworcu PKS.

Na ulicy Krzywoustego, w rejonie stacji benzynowej Statoil (przy wyjeździe z Bobrzańskiej) jadąc w stronę A2 już można korzystać tylko z jednego pasa ruchu zamiast z trzech dotychczasowych. Drogowcy rano zablokowali dwa pasy - będzie się tu odbywać remont nawierzchni jezdni. - Prace będą polegać na sfrezowaniu zniszczonej nawierzchni jezdni a następnie na ułożeniu nowej warstwy ścieralnej - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

W pierwszym etapie remont będzie dotyczyć środkowego pasa właśnie na jezdni w kierunku A2 od wyjazdu z ulicy Bobrzańskiej do wiaduktu w ciągu ulicy Szwedzkiej. - W drugim wyremontowany zostanie prawy pas jezdni północnej na odcinku od ulicy Ługańskiej do wiaduktu w ciągu ulicy Kurlandzkiej - dodaje. Prace mają się zakończyć do 15 maja.

Także w poniedziałek na ulicy Matyi, w pobliżu starego dworca PKS przy skrzyżowaniu z Wierzbięcicami, zacznie się budowa nowego przejścia dla pieszych przez dwie jezdnie. Powstanie tu także przejazd dla rowerzystów. Wiąże się z tym rozbudowa sygnalizacji świetlnej. O planach miasta związanych z taką inwestycją pisaliśmy już w grudniu.

- Podczas prac zawężana miejscowo będzie jezdnia ul. Matyi na odcinku między ul. Przemysłową i ul. Wierzbięcice-Niezłomnych oraz wystąpią utrudnienia na sąsiadującym chodniku i drodze rowerowej. W godzinach nocnych 3 kwietnia, na czas demontażu bramownicy, nastąpi krótkotrwałe zamknięcie sąsiedniego odcinka południowej jezdni ul. Matyi; objazd wytyczono ulicami: Przemysłową, Wujka, Wierzbięcice. Prace prowadzone będą poza godzinami szczytów komunikacyjnych, a na czas robót prowadzonych w jezdni prędkość maksymalna pojazdów będzie ograniczona do 30 km/h - kończy ZDM.

Zebra ma być gotowa do 23 maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
39.39 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro