Reklama
Reklama

Wnioski o paszport w nowoczesnym urzędzie

Od poniedziałku petenci mogą składać podania o wydanie paszportu już nie tylko w wydziale przy al. Niepodległości, ale również przy pl. Wolności. Po kilku miesiącach remontu oddział został otwarty.

Zmodernizowane sale przystosowano do obsługi osób niepełnosprawnych, w poczekalni pojawiły się krzesełka, sale są w pełni klimatyzowane, a za dwa tygodnie wprowadzony zostanie numerkowy system obsługi oczekujących. Ale na tym przebudowa Wydziału Paszportowego się nie skończy. Właśnie trwają negocjacje z sąsiednim bankiem i być może już wkrótce oddziały paszportowe zostaną połączone i powiększone o dodatkowe pomieszczenia. Dotychczas przeprowadzona modernizacja oddziału kosztowała około 500 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły z rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Obecnie petenci mają do dyspozycji dwa odziały: jeden przy al. Niepodległości, drugi przy palcu Wolności. Urzędnicy do nowego oddziału zapraszają, przede wszystkim, rodziców ubiegających się o paszport dla dziecka do lat 5 oraz osoby, które chcą złożyć podanie w przypadku utraty albo zniszczenia dokumentu.

Wydział paszportowy w sezonie letnim jest jednym z bardziej obciążonych oddziałów Urzędu Wojewódzkiego - w okresie wakacyjnym urzędnicy codziennie przyjmują około 500 podań o wydanie paszportu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro