Reklama
Reklama

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają na wycieczkę po Miasteczku

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer po Poznaniu. 8 kwietnia odbędzie się wycieczka po Miasteczku.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. Ósmego kwietnia odbędzie się spacer po Miasteczku -Miasto Poznań niemal w samym swym centrum kryje niewielkie Miasteczko, zwane również Łaciną lub Świętym Rochem. Choć to malutki fyrtel, to historii z nim związanych jest bardzo wiele. Nasza wycieczka to doskonała okazja by usłyszeć, skąd wzięło się Miasteczko w mieście i dlaczego na początku zwano je Stanisławowem. W trakcie spaceru opowiemy o wypoczynkowych, akademickich i... medialnych tradycjach tego miejsca - zachęcają przewodnicy.

Ósmego kwietnia odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o 10, a druga o 15. Przewodnik będzie oczekiwał na zainteresowanych przed Cafe Bimba na Rondzie Rataje. Udział w wycieczce jest całkowicie bezpłatny, ale po wycieczce można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro