Reklama
Reklama

Sprzęt medyczny pozyskany dzięki akcji Tennis Art Cup przekazany klinice onkologicznej

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Tennis Art Cup to cykliczna akcja, której celem jest wsparcie Oddziału Dziecięcego Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 100000 tysięcy złotych, a w czwartek odbyło się przekazanie sprzętu zakupionego za tę kwotę.

Tennis Art Cup to akcja organizowana przez przedstawicieli biznesu, sztuki i sportu, a jej kulminacyjnym punktem jest turniej tenisowy połączony z aukcją prac przekazanych przez artystów. Akcja organizowana jest od 2009 roku, a w tym czasie udało się zebrać ponad 600 tysięcy złotych, za który zakupiono sprzęt dla kliniki onkologicznej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ostatnia edycja akcji odbyła się w dniach od 9 do 11 czerwca 2016 roku i przyniosła ponad 100 tysięcy złotych. Sprzęt zakupiony za tę kwotę został przekazany dziś w szpitalu przy ulicy Szpitalnej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
77.62 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro