Reklama
Reklama

Kolejny remont chodnika za pieniądze ze Strefy Płatnego Parkowania

fot. ZDM
fot. ZDM

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont chodnika na ulicy Długosza. 4 kwietnia podobne prace ruszą na ulicy Prusa. To inwestycje z pieniędzy pochodzących ze Strefy Płatnego Parkowania.

Zgodnie z decyzją radnych, 20% dochodów pochodzący ze Strefy Płatnego Parkowania trafia na remonty dróg i chodników w rejonie objętym SPP. W zeszłym roku prace przeprowadzono na części ulicy Orzeszkowej na Łazarzu. W tym roku drogowcy przeniosą się na Jeżyce.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Już w zeszłym tygodniu informowaliśmy, że rozpoczął się remont chodników na ulicy Długosza. - We wtorek, 4 kwietnia br., rozpocznie się kolejny remont. Tym razem na ulicy Prusa. Prace brukarskie będą prowadzone na chodnikach znajdujących się po obu stronach ulicy na odcinku pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Słowackiego oraz na odcinku przylegającym do rynku Jeżyckiego. Usunięcie zniszczonych płyt chodnikowych i ułożenie nowych potrwa do 15 maja - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Inwestycja będzie kosztować ponad 236 tysięcy złotych i wykona ją Budownictwo Drogowe KRUG. Piesi muszą się liczyć z lokalnymi utrudnieniami w ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro