Reklama
Reklama

Wieżowce, które na razie nie powstaną, elektryzują poznaniaków

Jedna z wizualizacji obiektów | fot. materiały inwestora
Jedna z wizualizacji obiektów | fot. materiały inwestora

Głos Wielkopolski w poniedziałek poinformował, że w czerwcu rozpocznie się budowa pierwszej wieży w ramach Andersia Silver w centrum Poznania. Obiekty miałyby wypełnić lukę między Novotelem i Andersią. Wielu mieszkańców ucieszyło się, że inwestycja w końcu ruszy. Nie mamy dobrych wiadomości.

Choć wielu poznaniaków już zaczęło się cieszyć na wieść o wypełnieniu luki w zabudowie przy Starym Browarze, między Novotelem i Andersią, musimy ostudzić emocje. Jak udało nam się ustalić, budowa nie rozpocznie się w czerwcu. - Informacje dotyczące rozpoczęcia projektu Andersia Silver nie mają pokrycia w rzeczywistości - mówi Piotr Trybusz z firmy Probuild, która zajmuje się inwestycją z ramienia Von der Heyden Group.

Andersia Silver stanowić będzie ostatni etap zabudowy placu Andersa. - Większą część przestrzeni kompleksu Andersia Silver będą zajmowały powierzchnie biurowe klasy A oferujące nie tylko wspaniały widok i doskonałe, naturalne doświetlenie poprzez przeszkloną elewację, ale optymalną, łatwą do zaaranżowania, powtarzalną przestrzeń. Tak jak pozostałe biurowce realizowane przez Von der Heyden Group we współpracy z Probuild, biura wyposażone będą we wszystkie systemy zapewniające komfort i bezpieczeństwo pracy: pełną klimatyzację, kontrolę dostępu, światłowodową sieć teletechniczną, stropy o wzmocnionej wytrzymałości w obszarach dedykowanych magazynom i serwerowniom oraz oczywiście szybkobieżne windy - wyjaśnia Probuild.

Szacuje się, że budowa obiektów pochłonie ponad 100 milionów euro. - Andersia Silver będzie najwyższym budynkiem w Poznaniu. Von der Heyden Group posiada warunki zabudowy oraz zgodę z Urzędu Lotnictwa Cywilnego na zabudowę do wysokości 116 metrów - informuje inwestor. Status projektu określa się jako "w przygotowaniu", a termin rozpoczęcia budowy nie został jeszcze określony. - Cały czas trwają pracę nad uruchomieniem projektu Andersia Silver, ale nie jestem w stanie wskazać kiedy to nastąpi - dodaje Trybusz. Jeśli coś się zmieni, na pewno będziemy o tym informować.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro