Reklama
Reklama

Skanska "wybuduje" Park Rataje!

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały zwycięzcę przetargu na budowę Parku Rataje. Inwestycją zajmie się Skanska.

W połowie marca otwarto oferty złożone w przetargu na budowę Parku Rataje. W środę wybrano najkorzystniejszą ofertę z ośmiu, które wpłynęły do Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Konkurencja w postępowaniu była bardzo mocna. Stanęły do niego uznane i doświadczone firmy, składając dobrze przygotowane oferty - dowiadujemy się w PIM.

Na podstawie przyjętych kryteriów - 60% cena, 30% - skrócenie terminu zakończenia realizacji i 10% doświadczenie kierownika robót związane z założeniem zieleni - PIM wybrał ofertę firmy Skanska. Skanska chce utworzyć park za 14,34 mln złotych (zabezpieczono na ten cel 20 mln zł) i deklaruje, że zakończy prace o 60 dni szybciej niż zakładał PIM. W założeniach prace miały zakończyć się w czerwcu przyszłego roku, a więc jest szansa, że inwestycja będzie gotowa w kwietniu.

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe powstanie Parku Rataje. Wśród prac są m.in.: roboty przygotowawcze wraz z inwentaryzacją położenia wszystkich istniejących instalacji, budowę ciągów pieszo-rowerowych, nasadzenia zieleni, budowę skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej, placów zabaw i placu z fontanną, a także montaż małej architektury. Park powstanie na terenie pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Rzeczypospolitej i Powstań Narodowych na Ratajach. Ma być gotowy latem przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro