Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3

Skanska „wybuduje” Park Rataje!

KaT
czwartek, 30.03.2017 r.
godz. 07.18
KaT | czwartek, 30.03.2017 r., godz. 07.18
Skanska „wybuduje” Park Rataje!

Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały zwycięzcę przetargu na budowę Parku Rataje. Inwestycją zajmie się Skanska.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 999 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W połowie marca otwarto oferty złożone w przetargu na budowę Parku Rataje. W środę wybrano najkorzystniejszą ofertę z ośmiu, które wpłynęły do Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Konkurencja w postępowaniu była bardzo mocna. Stanęły do niego uznane i doświadczone firmy, składając dobrze przygotowane oferty - dowiadujemy się w PIM.

Na podstawie przyjętych kryteriów - 60% cena, 30% - skrócenie terminu zakończenia realizacji i 10% doświadczenie kierownika robót związane z założeniem zieleni - PIM wybrał ofertę firmy Skanska. Skanska chce utworzyć park za 14,34 mln złotych (zabezpieczono na ten cel 20 mln zł) i deklaruje, że zakończy prace o 60 dni szybciej niż zakładał PIM. W założeniach prace miały zakończyć się w czerwcu przyszłego roku, a więc jest szansa, że inwestycja będzie gotowa w kwietniu.

Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe powstanie Parku Rataje. Wśród prac są m.in.: roboty przygotowawcze wraz z inwentaryzacją położenia wszystkich istniejących instalacji, budowę ciągów pieszo-rowerowych, nasadzenia zieleni, budowę skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej, placów zabaw i placu z fontanną, a także montaż małej architektury. Park powstanie na terenie pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Rzeczypospolitej i Powstań Narodowych na Ratajach. Ma być gotowy latem przyszłego roku.

Reklama