Reklama

Miasto zawarło ugodę z Ewą Wójciak

Ewa Wójciak została zwolniona z funkcji dyrektora Teatru Ósmego Dnia w 2014 roku. Decyzję w tej sprawie podjął ówczesny prezydent Ryszard Grobelny. Była szefowa teatru dochodziła swoich praw w sądzie, ale ostatecznie udało się doprowadzić do ugody.

Ewa Wójciak domagała się między innymi odszkodowania za bezprawne zwolnienie z pracy, złożyła też skargę na byłego prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Do tej pory nie zapadły jednak żadne prawomocne wyroki w tej sprawie, a dziś miasto poinformowało o zawarciu ugody z Ewą Wójciak. Na mocy ugody Ewa Wójciak wycofa wszystkie złożone pozwy i skargi -Strony ugody zobowiązały się ponadto do opublikowania informacji o fakcie zawarcia ugody. Ustalono, że każda ze stron poniesie we własnym zakresie dotychczasowe koszty ww. postępowań sądowych - informuje Joanna Żabierek z biura prasowego UM. Obie strony przyznały, że konflikt w tej chwili nie służy żadnej ze stron.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro