Reklama
Reklama

Poznańscy policjanci rozbili gang kradnący samochody. Poszukiwani właściciele odzyskanego sprzętu

Poznańscy policjanci rozbili gang, który zajmował się kradzieżą samochodów. Zarzuty postawiono 9 osobom. Zabezpieczono 30 tysięcy złotych, kilkadziesiąt elektronarzędzi i skradzionego Mercedesa Sprintera.

Poznańscy funkcjonariusze od listopada badali sprawę kradzieży samochodów, do których dochodziło w naszym regionie. Zaczęło się od znalezienia na prywatnej posesji w powiecie gostyńskim kradzionego Mercedesa Sprintera. Zatrzymano wówczas mężczyznę, który zajmował się demontażem części z kradzionego auta. - Tego samego dnia policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież mercedesa. Policjanci podczas przeszukań posesji podejrzanych zabezpieczyli cały szereg elektronarzędzi. Wszyscy mężczyźni trafili do aresztu. To jednak był dopiero początek rozpracowania grupy zajmującej się kradzieżami aut - wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

Policjanci przez kilka miesięcy rozpracowywali gang. 20 marca weszli do mieszkań 6 mężczyzn, w tym tego, którego aresztowano w listopadzie i wypuszczono na wolność pod koniec 2016 roku. - Z ustaleń kryminalnych wynika, że mężczyźni w okresie od września do końca listopada 2016 roku dokonali na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego 17 kradzieży aut o wartości 360 tysięcy złotych. Podejrzani kradli pojazdy dostawcze marki Mercedes i VW. Auta demontowali i sprzedawali na portalach internetowych i giełdach samochodowych - dodaje.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu śremskiego w wieku od 30 do 50 lat. 6 mężczyzn trafiło do aresztu, a dwóch objęto policyjnym dozorem. Postawiono im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a 2 dodatkowo kierowania grupą przestępczą. - Za kradzieże aut odpowie jeszcze jeden mężczyzna, który od początku marca przebywa w Zakładzie Karnym. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 30 tysięcy złotych - kończy. Wszystkim grozi do 15 lat więzienia.

Odzyskane auto wróciło już do właściciela. Policjanci szukają natomiast właścicieli zabezpieczonych elektronarzędzi. Jeśli rozpoznajesz wśród nich swój sprzęt, skontaktuj się z policjantami od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00 przy ul. Szylinga 2 lub telefonicznie w godzinach 8:00 - 16:00 pod nr 61 84 155 86 lub całodobowym nr alarmowym 997.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro