Zieloni wracają bez punktu

Drużyna trenera Baniaka przegrała w wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice 0:1. Nie zdołała tym samym opuścić ligowej strefy spadkowej.

Początek spotkania to potwierdzenie starego porzekadła: "Do trzech razy sztuka".Już od pierwszego gwizdka gospodarze groźnie atakowali bramkę Zielonych.Najpierw w 8. minucie niecelnie strzelał Prasnal, minutę później doskonałej okazji nie wykorzystał Kaliciak, chybiając główką z 5 metrów. Trzeci strzał katowiczan był jużniestety precyzyjny i znalazł miejscew bramce Szmatuły. Po podaniu Markowskiego, w wyśmienitej sytuacji znalazł się Sierkai płaskimuderzeniem pokonał golkipera gości. Wyrównanie mogło przyjść już 120 sekund później - niestety, ani strzał główką Posmyka ani rzut wolny, wykonywany przez Kaczorowskiego, nie dały remisu. W pierwszej części spotkanie każda z drużyn miała jeszcze po jednej sytuacji bramkowej - po stronie GKS-u przestrzelił Sadowski, a u Warcian źle uderzył Posmyk.

Druga odsłona spotkania to słaba gra obu drużyn. Trener Baniak próbował zmianami ożywić grę swoich podopiecznych - najpierw Najewskizajął miejsceKaczorowskiego, a potem Żarczyński Magdziarza.Gospodarze grali jednak rozważnie, nie dopuszczając Warciarzy pod swoje pole karne. Na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry błędupoznańskiej obrony nie wykorzystał,delegowany do gry w 68 minucie,Nikodem - katowicki napastnik strzelił prosto w Szmatułę. W tym samym czasie defensywę Warciarzy osłabił Truszczński, który za brutalny faul został wyrzucony z boiska. Spotkanie mogło zakończyć się wynikiem 2:0 - Górski nie zdołał jednak wykorzystać sytuacji sam na sam.

Przegrany mecz z GKS-em oznacza dla Warty brak punktów na koncie i znacznie komplikuje jej sytuacjęw ligowej tabeli.Zieloni nadal pozostająw strefie spadkowej i tracą do kolejnej drużyny, dzisiejszego rywala,5 "oczek".O kolejne punkty będzie niezwykle trudno, przed poznańskim zespołem są bowiem jeszcze 2 mecze wyjazdowe. Najbliższyza dwa tygodnie ze Śląskiem we Wrocławiu.

GKS Katowice - Warta Poznań 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0Sierka (15.)

Warta Poznań: Szmatuła - Cudny, Truszczyński, B. Jankowski, Otuszewski, Ngamayama, Ekwueme, Magdziarz (75. Żarczyński), Kaczorowski (65. Najewski),Iwanicki, Posmyk (85. Łukasik)

GKS Katowice: Gorczyca - Krysiński, Cholerzyński (71. Okrzesik), Kapias, Mielnik, Sadowski, Markowski, Sierka, Prasnal, Gielza (78. Nikodem), Kaliciak (89. Górski)

Żółte kartki: Posmyk (36.) -Cholerzyński (44.), Krysiński (83.), Sadowski (89.)

Czerwona kartka:Truszczyński (89.)

Sędzia: Marcin Roguski(Warszawa)

źródło: sportowefakty.pl