Poznaniacy wspólnie śpiewali "Odę do radości"

fot. Jacek Molski

W sobotę wielkopolski oddział Komitetu Obrony Demokracji, by uczcić 60. rocznicę powstania Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej zaprosił na wspólne śpiewanie "Ody do radości".

Zaśpiewamy w towarzystwie najbardziejpoznańskiego Poznaniaka, czyli przy pomniku Starego Marycha na ul. Półwiejskiej. Dzisiaj nasz Stary Marych bez problemu mógłby jeździć na swoimrowerze nie tylko po Poznaniu, alepo całej zjednoczonej Europie - informował Tomasz Adamiec, rzecznik prasowy KOD WLKP. Jako Polacy i Europejczycy chcemy w ten sposób świętować 60. rocznicę powstania Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, która dała początek dzisiejszej Unii Europejskiej. Śpiewamy i świętujemy w całej Wielkopolsce, bo jest nam bliska idea wspólnej i solidarnej Europy, w której Polska powinnazajmowaćważne miejsce - dodał.

Akcja zostanie zorganizowana przy pomniku Starego Marycha dokładnie o godzinie 12. Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliskie są idee przyświecające projektowi jakim jest Unia Europejska, wspólnota narodów i społeczeństw. Niech europejskie tętno będzie silnie odczuwalne, a jego przesłanie wybrzmiewa na ulicach i placachnaszych miast - zachęcali organizatorzy. Jeżeli umiecie grać na instrumentach, możecie je zabrać! Przyjdźcie ze znajomymi i rodziną - niech każdy weźmie udział w tym wydarzeniu! JESTEŚMYEUROPEJCZYKAMI! - dodali.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro