Reklama
Reklama

Zawody żołnierzy na poligonie w Biedrusku. Będzie głośno i... tłoczno. Przez wojskowe pojazdy

fot. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych
fot. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

27 marca na poligonie w Biedrusku rozpoczną się zawody wojskowe o miano najlepszego plutonu biorącego udział w odbywającym się tutaj szkoleniu. Oznacza to hałas spowodowany strzelaniami, a także utrudnienia w ruchu przez przemieszczające się kolumny wojskowe.

Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego, od 27 marca do 7 kwietnia w Biedrusku trwać będą zawody pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych o wyłonienie najlepszego plutonu w szkoleniu. - Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od 8:00 do 4:00 włącznie (od poniedziałku do soboty) - informuje CZK.

Ze względów bezpieczeństwa w tym okresie zamknięte dla ruchu cywilnego zostaną drogi Złotniki - Biedrusko oraz Złotkowo - Biedrusko. Nie będą z nich mogły korzystać także osoby, które posiadają przepustki na przejazd tymi drogami. - Dodatkowo w dniach 27-28 marca wystąpią utrudnienia w ruchu na terenie miejscowości Biedrusko, spowodowane przemieszczaniem się kolumn wojskowych, pojazdów bojowych i zabezpieczenia - dodaje CZK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro