Reklama

Trzech piętnastolatków odpowie za oszustwo "na policjanta"

fot. Marcin Rolicki/freeimages.com
fot. Marcin Rolicki/freeimages.com

Dzięki czujności pracownika banku udało się zatrzymać trzech piętnastolatków, którzy próbowali oszukać 73-letniego mężczyznę za pomocą metody "na policjanta".

Przestępcy zadzwonili do 73-letniego mieszkańca Wawra z informacją, że jego pieniądze nie są bezpieczne w banku i proszą o pomoc w rozbiciu szajki przestępców -Z relacji oszusta wynikało, że akcja ma na celu uratowanie pieniędzy oraz zdemaskowanie i zatrzymanie nieuczciwych pracowników banku. Fałszywy policjant zapewniał także, że po wszystkim gotówka zostanie zwrócona. Kiedy 73-latek wyjawił, ile pieniędzy posiada na koncie, fałszywy policjant polecił mu, aby poszedł do banku i pobrał część oszczędności, a następnie pozostawił je we wskazanym miejscu - relacjonuje biuro prasowe stołecznej policji.

Mężczyzna wykonał polecenie, a 20 100 zł pozostawił we wskazanym koszu na śmieci -Po kolejnym telefonie fałszywego policjanta 73-latek ponownie udał się do placówki bankowej, gdzie zamierzał wypłacić 40 000 złotych. Czujny pracownik banku zorientował się, że mężczyzna może paść ofiarą oszustów i powiadomił Policję. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy natychmiast zjawili się na miejscu. Kilkanaście minut później kryminalni zatrzymali 15-letniego Szymona K. i Sebastiana K., którzy usiłowali podjąć kopertę - dodaje biuro prasowe.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii, którzy szybko ustalili, że w przestępczy proceder był zaangażowany jeszcze 15-letni Damian S. Chłopcy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty współudziału w przestępstwie. Wszyscy trzej trafili do policyjnej izby dziecka, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro