Reklama

Targowisko Bema się zmieni - duża hala przejdzie metamorfozę, mała zniknie

fot. Włodzimierz Hoppel, archiwum

Zgodnie z zapowiedziami przeprowadzona zostanie modernizacja dużej hali targowej na Dolnej Wildzie - ma to zapewnić bezpieczeństwo zarówno kupcom jak i klientom.

Już od dawana wiadomo, że stan techniczny hali na targowisku Bema pozostawia wiele do życzenia. W złym stanie jest zarówno poszycie namiotu jak i instalacje elektryczne. Remont jest niezbędny do uzyskania odbioru wielkopowierzchniowego i dopuszczenia handlu w tym miejscu na okres kolejnych 5 lat - tłumaczy Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska. Naszym celem nie jest stworzenie tam nowoczesnej hali. Wykonujemy niezbędne prace remontowe, wymieniamy i usuwamy wszystkie elementy, które są niebezpieczne zarówno dla osób handlujących, jak i kupujących. Jesteśmy przekonani, że wkrótce, gdy prace się zakończą, będzie już dużo łatwiej i bezpieczniej robić tam zakupy - dodaje.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Z kolei już od 19 marca trwają prace związane z likwidacją małej hali. Kupcy z małej hali przenoszą się już ze swoimi straganami i asortymentem do dużej hali. Mimo ograniczenia, powierzchnia handlowa jest wystarczająca a nawet trochę za duża - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Najważniejsza deklaracja jest taka, że targowisko będzie dalej funkcjonowało. Będziemy wspierać jego działanie i obserwować, jak handel na tym terenie się rozwija. Za dwa lata wspólnie z kupcami podejmiemy decyzję, co dalej z targowiskiem - dodaje.

To, co obecnie dzieje się na targowisku wcześniej na drodze konsultacji zostało uzgodnione z kupcami. Wiadomo też, że targowisko nie będzie mogło funkcjonować w tym miejscu, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam inne funkcje. Natomiast jeśli kupcy będą w stanie zatrzymać swoich klientów i przyciągnąć nowych istnieje możliwość budowy hali targowej na terenie leżącego w bliskim sąsiedztwie parkingu buforowego przy ul. Maratońskiej. Przed nami bardzo ważne dwa lata. Targowisko na Dolnej Wildzie ma swoich wiernych klientów. Mamy nadzieję, że jeśli poprawimy bezpieczeństwo i standard tego miejsca, nadal będą je chętnie odwiedzać - dodaje Iwona Rafińska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro