Reklama
Reklama

Zmiany w organizacji ruchu przez półmaraton: będą odholowywać auta!

fot. Łukasz Stefanowski / archiwum
fot. Łukasz Stefanowski / archiwum

Już w niedzielę w Poznaniu odbędzie się 10. PKO Poznań Półmaraton. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Na niektórych ulicach auta będą odholowywane - warto więc zwracać uwagę na znaki.

- 26 marca na trasie półmaratonu zamknięty będzie ruch wzdłużny. Trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 12:00, dodatkowo ulica Grunwaldzka (na odcinku od. ul. Szylinga do ul. Roosevelta) zamknięta będzie od godziny 6:00 - wyjaśniają organizatorzy 10. PKO Poznań Półmaratonu. - Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy, spis ulic ), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu - dodają. Mapa śluz i pełna lista ulic, po których będą biegli uczestnicy imprezy, znajdują się pod tekstem.

Strażnicy miejscy ostrzegają, że w związku z półmaratonem z dwóch poznańskich ulic odholowywane będą zaparkowane na nich samochody. - Ograniczenia w parkowaniu będą dotyczyły zarówno na ul. Grunwaldzkiej (od ul. Roosevelta do ul. Matejki po obydwu stronach) jaki i ul. Święcickiego (na całej długości po obydwu stronach). Od soboty, od godz. 8:00, zacznie obowiązywać tam zakaz zatrzymywania się, a pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela. Wszystkie usunięte pojazdy zostaną przetransportowane na parking strzeżony - zapowiada Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Znaki drogowe informują o zmianach na tych ulicach zostały ustawione już w ubiegłym tygodniu. - W miejscach obowiązywania ograniczeń wykonano dokumentację fotograficzną ilustrującą wszystkie wcześniej zaparkowane pojazdy. Dodatkowo, strażnicy miejscy, od czwartku prowadzą wśród kierowców akcję informacyjną - dodaje Piwecki. Za wycieraczki samochodów trafiają specjalne ulotki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro