Reklama
Reklama

Podolany: mieszkańcy nie chcą fabryki środków owadobójczych

Mieszkańcy Podolan mówią NIE fabryce środków owadobójczych i przeciwko gryzoniom, która ma powstać w ich okolicy. Wydano już decyzję środowiskową w tej sprawie.

O sprawie informują nasi czytelnicy. Chodzi o teren przy skrzyżowaniu ulic Jasielskiej i Druskienickiej. - Czy dotarły do państwa wiadomości na temat planowanej na Podolanach fabryki środków biobójczych? Urząd Miasta wydał już decyzję, aby w środku osiedla domków jednorodzinnych i bloków, w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu przetwórstwa mlecznego oraz szkoły, pewna firma mogła przekształcić halę magazynową w halę produkcyjną, gdzie produkowane mają być środki na gryzonie i ślimaki, gdzie magazynowane mają być odpady toksyczne, a zamontowana wentylacja ma generować hałas na poziome 86 dB (norma do 40!!!). Istnieją przesłanki, które pozwalają sądzić, że produkcja trwa tam już od miesięcy i nikt nie widzi w tym problemu! Chciałbym zwrócić uwagę, że w tym miejscu przepływa Wierzbak, który dalej wpływa do Bogdanki i do Jeziora Strzeszyńskiego. Czy ktoś w ogóle pomyślał o tym jakie mogą być konsekwencje zanieczyszczenia tego cieku wodnego - dopytuje nasz czytelnik.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


We wtorek na Podolanach odbyło się spotkanie w tej sprawie. - Ta sprawa nie była konsultowana z mieszkańcami - mówi jeden z mieszkańców. Innego zdania jest Urząd Miasta, który zapewnia, że konsultacje prowadzono dwukrotnie. - To są substancje, które mają wpływ na roślinność, powietrze, ludzi, którzy pracują w tym zakładzie - wyjaśnia Marek Jańczak, chemik z Podolan.

W lutym uprawomocniła się decyzja środowiskowa dla inwestycji. - To pierwszy akt o charakterze decyzji przed dalszym wnioskowaniem firmy o dalsze zezwolenia - mówi Piotr Szczepanowski, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska. Tymczasem radni osiedlowi z Podolan zauważają, że obok hali, w której firma chce prowadzić produkcję, ma powstać osiedle z 8 blokami. Już teraz w sąsiedztwie funkcjonują m.in. mleczarnia, przychodnia, szkoła, są też bloki mieszkalne.

Trwa zbieranie podpisów pod petycją sprzeciwiającą się powstaniu tu fabryki. Petycja trafi na ręce prezydenta Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro