Reklama
Reklama

Przemysłowa: chcą zmienić organizację ruchu. Ulica stanie się jednokierunkowa?

Tu ma powstać kamienica. Znikną miejsca parkingowe | fot. Mapy Google
Tu ma powstać kamienica. Znikną miejsca parkingowe | fot. Mapy Google

Wkrótce przy ulicy Przemysłowej, w sąsiedztwie Rynku Wildeckiego, zacznie powstawać nowy budynek. Oznacza to likwidację miejsc parkingowych. Poprawić sytuację ma zmiana organizacji ruchu, która przewiduje wprowadzenie na fragmencie ulicy ruchu jednokierunkowego.

Przy Rynku Wildeckim, w miejscu hali Komfort, wkrótce ma się rozpocząć budowa nowego budynku mieszkalnego. Zlikwidowane zostaną miejsca parkingowe, które od lat służą nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale też klientom przyjeżdżającym na rynek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Rada Osiedla Wilda już teraz myśli nad tym, jak ułatwić życie parkującym tu osobom. - Planowana jest zmiana organizacji ruchu na ul. Przemysłowej na czas budowy, a jeśli się sprawdzi - na stałe. Na odcinku od ul. Chwiałkowskiego do 28 Czerwca 1956 / Sikorskiego wprowadzony zostanie ruch w jednym kierunku, z północy na południe. Pozwoli to na parkowanie po obu stronach ul. Przemysłowej, co spowoduje, że uzyskamy więcej niż teraz miejsc postojowych - wyjaśnia Rada Osiedla.

Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 6 kwietnia o 17.30 w szkole przy ulicy Świętego Jerzego 6/10. Może w nim wziąć udział każdy chętny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro