Reklama
Reklama

Przyszłość Areny: remont czy nowa hala za kilkaset milionów?

Hala Arena wciąż pozostaje zamknięta dla organizatorów imprez masowych. Pojawia się pytanie czy warto przeznaczyć kilkadziesiąt milionów złotych na jej modernizację czy lepiej wybudować nowy obiekt za kilkaset milionów.

Ze względu na uwagi strażaków do bezpieczeństwa na terenie hali Arena, nie mogą się w niej odbywać imprezy masowe. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapewniają, że robią wszystko, by jak najszybciej przywrócić Arenę "do życia", ale nie ma obecnie informacji kiedy sytuacja miałaby się zmienić. A to stanowi pretekst do dyskusji na temat tego czy w Poznaniu konieczna jest budowa nowej hali tego typu. - Jest brak świadomości, że wstydem dla takiego miasta jak Poznań jest brak hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia - mówi Joanna Frankiewicz, szefowa Komisji Kultury Fizycznej Rady Miasta.

Modernizacja Areny miałaby kosztować nawet 90 milionów złotych. Nowa hala to natomiast koszt nawet 350 milionów złotych. - Trwa dyskusja na ten temat. Musimy mieć świadomość tego, że wybudowanie nowej hali widowiskowo-sportowej wiązałoby się z ogromnymi kosztami nie tylko jeśli chodzi o inwestycję, ale też utrzymanie tej hali - mówi Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Zdaniem szefa poznańskiego AZS, miasto powinno postawić na nowy obiekt. - Czekając na obiekt docelowy trzeba wybudować w Poznaniu normalną halę sportową na te np. 10 lat, które pewnie upłynął zanim zacznie się budowa wielkiego obiektu - mówi Tomasz Szponder, prezes AZS w Poznaniu.

Nie wiadomo kiedy zapadną decyzje w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro