Reklama
Reklama

Urodziła pijane dziecko, znowu jest w ciąży i znowu pije?

We wtorek pisaliśmy o kobiecie, która w 2015 roku pijana urodziła pijane dziecko. Dziś znowu jest w ciąży, ale jak zapewnia - nie pije. Innego zdania jest nasza czytelniczka, która twierdzi, że w grudniu widziała kobietę pijaną. Specjaliści mówią wprost, że jeśli ciężarna będzie pić alkohol, dziecko prawdopodobnie urodzi się z alkoholowym zespołem płodowym.

Nasza czytelniczka twierdzi, że trudno jest jej uwierzyć w wielką zmianę rodziców chorego Mikołaja. - Często pijani przesiadują na Matejki przy Biedronce , Lewiatanie na Głogowskiej oraz na Kościelnej. Obydwoje pijani i proszą o pieniądze na jedzenie. Co jest bzdurą bo te jedzenie zostawiają na przystanku, chcą na picie - pisze nasza czytelniczka. - Zgłaszałam to na policję, raz sytuacja miała miejsce o 22:30 i to na Głogowskiej jak zaczepiali ludzi na przystanku tramwajowy pijani bardzo mocno - dodaje.

Para twierdzi, że z alkoholem nie ma nic wspólnego. - Unikam wszelkich kontaktów z alkoholizmem - zapewnia Magdalena Kurek. Z naszych informacji wynika, że małżeństwo nigdy nie pojawiło się w sądzie czy na spotkaniu z ich pierwszym synem Mikołajem pod wpływem alkoholu. Nie wiadomo jednak, co dzieje się w innych dniach.

Mały Mikołaj przyszedł na świat pijany, miał 0,5 promila alkoholu we krwi. Ma FAS - alkoholowy zespół płodowy, przez co jest niepełnosprawny ruchowo i umysłowo. Jest pod opieką pogotowia rodzinnego. - Jeżeli mama urodziła pierwsze dziecko z zespołem FAS, to prawdopodobieństwo, że kolejne dziecko urodzi - jeśli będzie piła alkohol - właśnie z tym zespołem wynosi 70% - mówi Beata Przybylska-Rejment, edukator FAS.

Kobieta, choć piła w trakcie pierwszej ciąży i urodziła pijane dziecko, nie spotkały jej konsekwencje. - Prawo jest jak wahadło. Raz przechyla się w jedną, a raz w drugą stronę. Tutaj przechyliło się maksymalnie w stronę ochrony praw obywatelskich - mówi mecenas Tomasz Grzybkowski. - Jest nawet przestępstwo uszkodzenia płodu, ale nie odpowiada temu przestępstwu matka, która powoduje uszkodzenie płodu przez picie alkoholu - dodaje.

Dziecko ma przyjść na świat w czerwcu. O sprawie piszemy też TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro