Reklama
Reklama

16 mln zł z UE na przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi Kleszczewo - Swarzędz

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Powiat poznański otrzymał 16 milionów złotych unijnej dotacji na kompleksową przebudowę drogi powiatowej 2410P pomiędzy węzłem Kleszczewo na trasie S5 i ulicą Olszynową w Zalasewie. Prace będą kosztować 22 mln złotych i mają potrwać 2 lata.

Metamorfozę przejdzie 7-kilometrowy odcinek drogi. - Na drodze z nową i odwodnioną nawierzchnią, poszerzoną do 7 metrów, powstaną m.in. chodniki i ścieżki rowerowe oraz ronda. To z kolei wpłynie na wzrost bezpieczeństwa i komfort jazdy rowerzystów, kierowców oraz ruchu pieszego - wyjaśnia Katarzyna Wozińska-Gracz ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

- W tym przypadku z naszego budżetu na tak kompleksową przebudowę drogi z Kleszczewa do Zalasewa wydamy tylko 5 milionów złotych. Dlatego niezwłocznie po podpisaniu umowy na dofinansowanie, rozpoczynamy przygotowania do przetargu na wykonawcę robót, który planujemy ogłosić na przełomie kwietnia i maja tego roku - mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. Cała inwestycja ma pochłonąć 22 miliony złotych i trwać dwa lata.

W ramach prac droga nie tylko zostanie poszerzona, ale też wybudowane zostaną dwa ronda w Gowarzewie - na skrzyżowaniu z ulicą Tulecką oraz na skrzyżowaniu z ulicami Siekierecką i Trzecką. W miejscowości Kruszewnia m.in. na skrzyżowaniach z ulicami Świerkową i Czarnoleską powstaną tzw. kieszenie dla lewoskrętów. Na całej długości remontowanego odcinka wybudowany zostanie chodnik. Zaplanowano też ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych. - Przed wjazdem do miejscowości planuje się wykonać wyspy uspokajające korygujące tor ruchu pojazdów - kończy Wozińska-Gracz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro