Reklama
Reklama

Fatalny wypadek przy remoncie kamienicy na Garbarach: na przechodnia spadł zsyp budowlany

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Przed godziną 12.00 na ulicy Garbary doszło do wypadku. W trakcie remontu kamienicy na przechodzącą chodnikiem kobietę spadł zsyp budowlany.

Jak wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej policji, funkcjonariuszy poinformowano o groźnym wypadku na ulicy Garbary 67. - Jest tam prowadzony remont kamienicy. Na budynku zamontowano zsyp budowlany (to rękaw, przez który gruz z wyższych kondygnacji zrzuca się do kontenerów ustawionych przy ścianie budynku). Z niewyjaśnionych przyczyn ten rękaw spadł na przechodzącą chodnikiem kobietę. 47-latka trafiła z obrażeniami ciała do szpitala - mówi Banaszak.

Kobieta została przysypana przez gruz. Obecnie nie wiadomo w jakim jest stanie. - Na miejscu pracują policjanci. Powiadomiono nadzór budowlany - dodaje.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 20.03.2017 r., godz. 12.32
    Aktualizacja
    poniedziałek, 20.03.2017 r., godz. 12.32
    Nadzór budowlany jest na miejscu. Zapowiada wszczęcie postępowania w sprawie legalności prowadzonych robót w tej kamienicy. - Sprawdzimy czy prace były prowadzone legalnie i pod nadzorem - zapowiada Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro