Reklama

Rozpoczyna się astronomiczna wiosna: zobacz jak wygląda Śnieżycowy Jar!

fot. Włodzimierz Hoppel

Dokładnie o 11.29 rozpocznie się upragniona przez wielu wiosna. Przywita nas stosunkowo wysoką temperaturą, ale też... zmoczy nas deszczem.

Już w niedzielę poznaniacy zorganizowali pogrzeb zimy, ale wiosna rozpoczyna się oficjalnie dopiero w poniedziałek o 11.29. To wiosna astronomiczna. Kalendarzową przywitamy dopiero we wtorek. Początek wiosny oznacza, że dni będą coraz dłuższe po wiosennej równonocy. Taki stan będzie utrzymywać się do letniego przesilenia w drugiej połowie czerwca.

Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Wiosenna! W poniedziałek na termometrach do 11 stopni Celsjusza, ale niestety pojawią się przelotne opady deszczu. We wtorek będzie podobnie. Więcej słońca mamy zobaczyć w środę i czwartek. Właśnie w czwartek termometry mają pokazać nawet 15 stopni Celsjusza. Następnie czeka nas lekkie załamanie pogody (w weekend temperatura spadnie do kilku stopni), ale prawdziwie wiosenne dni to tylko kwestia czasu!

Wiosnę zwiastują m.in. śnieżyce wiosenne, które rosną w Śnieżycowym Jarze pod Starczanowem. Obecnie są w pełnym rozkwicie, a Nadleśnictwo Łopuchówko przewiduje, że będzie je można podziwiać w pełnej krasie jeszcze w najbliższy weekend - 25 - 26 marca. Więcej o Śnieżycowym Jarze TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro