Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -5

Rozpoczyna się astronomiczna wiosna: zobacz jak wygląda Śnieżycowy Jar!

KaT
poniedziałek, 20.03.2017 r.
godz. 07.41
KaT | poniedziałek, 20.03.2017 r., godz. 07.41
Rozpoczyna się astronomiczna wiosna: zobacz jak wygląda Śnieżycowy Jar!
fot. Włodzimierz Hoppel

Dokładnie o 11.29 rozpocznie się upragniona przez wielu wiosna. Przywita nas stosunkowo wysoką temperaturą, ale też... zmoczy nas deszczem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1026 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1030 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1033 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już w niedzielę poznaniacy zorganizowali pogrzeb zimy, ale wiosna rozpoczyna się oficjalnie dopiero w poniedziałek o 11.29. To wiosna astronomiczna. Kalendarzową przywitamy dopiero we wtorek. Początek wiosny oznacza, że dni będą coraz dłuższe po wiosennej równonocy. Taki stan będzie utrzymywać się do letniego przesilenia w drugiej połowie czerwca.

Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Wiosenna! W poniedziałek na termometrach do 11 stopni Celsjusza, ale niestety pojawią się przelotne opady deszczu. We wtorek będzie podobnie. Więcej słońca mamy zobaczyć w środę i czwartek. Właśnie w czwartek termometry mają pokazać nawet 15 stopni Celsjusza. Następnie czeka nas lekkie załamanie pogody (w weekend temperatura spadnie do kilku stopni), ale prawdziwie wiosenne dni to tylko kwestia czasu!

Wiosnę zwiastują m.in. śnieżyce wiosenne, które rosną w Śnieżycowym Jarze pod Starczanowem. Obecnie są w pełnym rozkwicie, a Nadleśnictwo Łopuchówko przewiduje, że będzie je można podziwiać w pełnej krasie jeszcze w najbliższy weekend - 25 - 26 marca. Więcej o Śnieżycowym Jarze TUTAJ.