Reklama
Reklama

Wielkopolska: zaczęła się akcja drogówki "zero tolerancji". W niedzielę ukarano 1129 kierowców!

W Poznaniu, jak i w całym województwie, w niedzielę rozpoczęła się akcja policji "zero tolerancji" mająca na celu ograniczenie prędkości, z jaką poruszają się kierowcy.

- W całej Polsce będą prowadzone działania, ale my szczególnie w województwie wielkopolskim będziemy prowadzić bardzo intensywne działania "zero tolerancji" - mówi podkomisarz Przemysław Kusik, naczelnik poznańskiej drogówki. - Chciałbym uczulić wszystkich kierowców, że od 19 marca na wszystkich trasach i w mieście i w powiecie poznańskim będziemy prowadzić działania zmierzające do ograniczenia prędkości z jaką poruszają się kierowcy, do tego żeby zwrócić wszystkim uwagę, że prędkość zabija - dodaje.

W czasie trwania akcji kierowcy nie mogą liczyć na pouczenia. - Policjanci będą bardzo surowi i nie będą korzystali ze swojego prawa do pouczeń. Leży to oczywiście w ich gestii, ale policjanci będą bardzo skrupulatni jeśli chodzi o prędkość i stan techniczny pojazdów. Jeśli policjanci będą dawali znak do zatrzymania pojazdu, prosimy żeby stosować się do tego znaku - kończy Kusik.

To właśnie nadmierna prędkość jest od lat jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków na drogach. Do wypadków dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków, gwałtowne hamowanie czy niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. W 2016 roku w Wielkopolsce blisko 3000 kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Przez dwa pierwsze miesiące bieżącego roku takich przypadków było 316.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 20.03.2017 r., godz. 11.23
    Aktualizacja
    poniedziałek, 20.03.2017 r., godz. 11.23
    Policja: w niedzielę skontrolowano 1899 pojazdów. Za przekroczenie prędkości ukarano 1129 kierowców. 9 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Kontrole mają trwać do 24 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro