Reklama
Reklama

Skażona woda w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej?

W sobotę jeden z naszych czytelników poinformował nas o problemie z wodą w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej. Przedstawiciel szpitala potwierdza, że problem był, ale sytuacja jest już opanowana.

Dziś do naszej redakcji odezwał się zaniepokojony czytelnik z informacją, że woda w szpitalu im. Józefa Strusia przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu jest skażona. Jak mówił pacjenci mają zakaz jej spożywania, nie ma natomiast zakazu wykorzystywania jej np. do kąpieli.

Z pytaniem zwróciliśmy się do rzecznika szpitala. Stanisław Rusek potwierdza, że niewielkie problemy były. Mamy swoje źródło wody. Podczas rutynowego badania, które przeprowadzane są przez Sanepid wykazane zostało niewielkie skażenie wody bakteriami E.coli. Natychmiast zostały podjęte działania. Dla bezpieczeństwa szpital korzysta w tej chwili z miejskiego wodociągu należącego do Aquanetu. Będzie tak do wyjaśnienia sprawy - mówi Rusek. Jak zapewnił rzecznik woda nadaje się do spożycia i pacjenci nie powinni mieć żadnych powodów do niepokoju. Wszystko jest pod kontrolą i nikomu nic nie zagraża. W tej chwili trwa ustalenie źródła skażenia. Więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć w poniedziałek - dodaje rzecznik szpitala.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro