Reklama
Reklama

Tak zatrzymywano Hossa: "łowcy głów" zostaną nagrodzeni

W czwartek zatrzymano poszukiwanego za oszustwa Arkadiusza Ł. o pseudonimie Hoss. Dziś policja opublikowała nagranie z zatrzymania mężczyzny. Policjanci nazywani "łowcami głów", którzy go zatrzymali, mają zostać za to nagrodzeni.

Za zatrzymanie Hossa odpowiadają policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji. Ci sami "łowcy głów" mają na koncie wytropienie i zatrzymanie Kajetana P. na Malcie.

Pojawiają się kolejne informacje w tej sprawie. Okazało się, że Arkadiusz Ł. nie tylko zmienił wizerunek, ale też rzadko opuszczał wynajęte mieszkanie na warszawskim Żoliborzu. Jeśli musiał już to zrobić - przebierał się za robotnika. Policjanci przez jakiś czas obserwowali mieszkanie, w którym mieszkał. Rozpoznali Hossa przez jego charakterystyczny sposób chodzenia.

Gdy zdecydowano się przeprowadzić akcję zatrzymania mężczyzny, najpierw zablokowano wszystkie drogi ucieczki. Początkowo zapukano do drzwi mieszkania, ale nikt nie otwierał. Wtedy zdecydowano się na siłowe wejście do lokalu, co widać na nagraniu udostępnionym przez policję.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyzna nagrodę "łowcom głów", którzy doprowadzili do zatrzymania Hossa. Taką decyzję podjął minister Mariusz Błaszczak. - Nagrody zostaną wręczone w poniedziałek w MSWiA podczas uroczystości przyznania Krzyży Zasługi za Dzielność - informuje MSWiA.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Sobota pod znakiem burz? Jest ostrzeżenie IMGW dla Poznania
19℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro