Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0

Hala Towarzyska: w dawnej hali PKP powstanie miejsce spotkań, koncertów i Nocnego Targu

KaT
czwartek, 16.03.2017 r.
godz. 12.43
KaT | czwartek, 16.03.2017 r., godz. 12.43
Hala Towarzyska: w dawnej hali PKP powstanie miejsce spotkań, koncertów i Nocnego Targu
Tak ma wyglądać hala - fot. materiały prasowe

Pod koniec kwietnia w opuszczonej hali PKP przy ulicy Kolejowej 28 zacznie działać Hala Towarzyska. Ma to być nowe miejsce spotkań dla mieszkańców - z koncertami, pokazami kinowymi, a nawet Nocnym Targiem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 998 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 999 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Hala Towarzyska ma być wzorowana na zagranicznych przykładach - m.in. Berlin Markthalle oraz Street Feast Hawker Market. Jej pomysłodawcami są Mateusz Luczyński i Bartek Grochowski, którzy przy tym projekcie zaprosili do współpracy duet MYTUJEMY. - Już od kwietnia przy ulicy Kolejowej 28 będą odbywać się wydarzenia kulturalne - od koncertów i wydarzeń muzycznych, przez seanse kinowe oraz warsztaty kulinarne i ekobazary, aż po Nocny Targ - zapowiadają twórcy Hali.

To miłośnicy kulinarnej strony Poznania, a więc MYTUJEMY, będą odpowiadać za Nocny Targ. Chcą, by w Hali Towarzyskiej pojawiały się najlepsze poznańskie restauracje i koncepty kulinarne. - Na olbrzymiej przestrzeni Hali, lokale gastronomiczne będą miały okazję zaprezentować nowe, innowacyjne dania, inspirowane kuchniami świata - dodają.

Pomysłodawcy Hali już zapowiadają, że wszystkie odbywające się w niej wydarzenia będą bezpłatne i skierowane do szerokiego grona mieszkańców. Oferta ma być dostosowana do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Otwarcie Hali zaplanowano na 28 kwietnia. Ma trwać trzy dni. Główną atrakcją ma być Nocny Targ, na którym pojawi się kilkunastu wyselekcjonowanych wystawców. Nie zabraknie też muzyki na żywo. W niedzielę zaplanowano Śniadanie Towarzyskie, podczas którego będzie można zjeść coś dobrego. Więcej TUTAJ.