Reklama
Reklama

Poznań dostał 121 mln złotych na przebudowę mostu Lecha i węzeł Naramowicka!

W czwartek poznański magistrat dowiedział się, że miasto otrzyma unijne dofinansowanie m.in. na przebudowę węzła Naramowicka.

W ramach projektu "Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu" miasto starało się o dofinansowanie trzech części składowych: przebudowę ulicy Bałtyckiej (inwestycja już zrealizowana w ramach budowy dróg dojazdowych do spalarni), remont północnej nitki mostu Lecha oraz przebudowę węzła Naramowicka/Lechicka. W styczniu okazało się, że inwestycja dofinansowania z Unii Europejskiej nie dostała. Znalazła się na 18. miejscu rankingu przygotowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych, a więc na liście rezerwowej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Dziś sytuacja się zmieniła. Jak informuje Głos Wielkopolski, w czwartek miasto dowiedziało się, że Ministerstwo Rozwoju przeznacza dodatkowe środki na inwestycje w ramach działania "Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego". A to oznacza, że do Poznania trafi 121 mln złotych na przebudowę DK nr 92. Cała inwestycja ma natomiast kosztować ponad 244 mln złotych.

To dobra informacja dla mieszkańców - uda się bowiem przeprowadzić remont północnej nitki mostu Lecha oraz przebudować węzeł Naramowicka/Lechicka. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro