Reklama
Reklama

Poznań dostał 121 mln złotych na przebudowę mostu Lecha i węzeł Naramowicka!

W czwartek poznański magistrat dowiedział się, że miasto otrzyma unijne dofinansowanie m.in. na przebudowę węzła Naramowicka.

W ramach projektu "Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu" miasto starało się o dofinansowanie trzech części składowych: przebudowę ulicy Bałtyckiej (inwestycja już zrealizowana w ramach budowy dróg dojazdowych do spalarni), remont północnej nitki mostu Lecha oraz przebudowę węzła Naramowicka/Lechicka. W styczniu okazało się, że inwestycja dofinansowania z Unii Europejskiej nie dostała. Znalazła się na 18. miejscu rankingu przygotowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych, a więc na liście rezerwowej.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Dziś sytuacja się zmieniła. Jak informuje Głos Wielkopolski, w czwartek miasto dowiedziało się, że Ministerstwo Rozwoju przeznacza dodatkowe środki na inwestycje w ramach działania "Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego". A to oznacza, że do Poznania trafi 121 mln złotych na przebudowę DK nr 92. Cała inwestycja ma natomiast kosztować ponad 244 mln złotych.

To dobra informacja dla mieszkańców - uda się bowiem przeprowadzić remont północnej nitki mostu Lecha oraz przebudować węzeł Naramowicka/Lechicka. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro