Reklama

Poznań dostał 121 mln złotych na przebudowę mostu Lecha i węzeł Naramowicka!

W czwartek poznański magistrat dowiedział się, że miasto otrzyma unijne dofinansowanie m.in. na przebudowę węzła Naramowicka.

W ramach projektu "Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu" miasto starało się o dofinansowanie trzech części składowych: przebudowę ulicy Bałtyckiej (inwestycja już zrealizowana w ramach budowy dróg dojazdowych do spalarni), remont północnej nitki mostu Lecha oraz przebudowę węzła Naramowicka/Lechicka. W styczniu okazało się, że inwestycja dofinansowania z Unii Europejskiej nie dostała. Znalazła się na 18. miejscu rankingu przygotowanego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych, a więc na liście rezerwowej.

Dziś sytuacja się zmieniła. Jak informuje Głos Wielkopolski, w czwartek miasto dowiedziało się, że Ministerstwo Rozwoju przeznacza dodatkowe środki na inwestycje w ramach działania "Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego". A to oznacza, że do Poznania trafi 121 mln złotych na przebudowę DK nr 92. Cała inwestycja ma natomiast kosztować ponad 244 mln złotych.

To dobra informacja dla mieszkańców - uda się bowiem przeprowadzić remont północnej nitki mostu Lecha oraz przebudować węzeł Naramowicka/Lechicka. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro