Reklama

Jacek Jaśkowiak spotkał się z Witalijem Kliczko

fot. www.facebook.com/jaskowiakjacek

Delegacja poznańskiego magistratu przebywa w tej chwili na targach inwestycyjnych w Cannes. W trakcie targów Jacek Jaśkowiak spotkał się z Witalijem Kliczko.

Targi MIPIM w Cannes to jedna z najbardziej prestiżowych imprez na rynku nieruchomości i inwestycji. Swoje stanowisko na targach ma Poznań, który szuka między innymi inwestorów zainteresowanych stworzeniem przystani nad Wartą oraz zabudową Wolnych Torów. Wśród rozmówców Jacka Jaśkowiak był Witalij Kliczko, który pełni funkcję mera Kijowa -Rozmawialiśmy o współpracy naszych miast i płynących z niej wzajemnych korzyści - przede wszystkim gospodarczych. Zwłaszcza w nowej perspektywie bezpośredniego połączenia lotniczego Poznań - Kijów. Na wiele spraw mamy podobne poglądy, także na kierunki rozwoju dużych ośrodków miejskich w obecnej sytuacji polityczno - gospodarczej. Obaj spędziliśmy trochę czasu zagranicą, cenimy więc rolę wartości europejskich w rozwoju dzisiejszego społeczeństwa. Pamiętamy o nich w naszej codziennej pracy. A że dzielimy też pasję sportową, było również kilka słów o boksie - relacjonował prezydent Poznania w serwisie społecznościowym Facebook.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Targi na Lazurowym Wybrzeżu potrwają jeszcze dwa dni, a wśród innych polskich gości są prezydenci Łodzi, Wrocławia i Warszawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro