Reklama
Reklama

Tunel na Dębcu: dojścia na perony dopiero na majówkę?

fot. Robert
fot. Robert

Choć już od końca grudnia kierowcy mogą korzystać z nowego tunelu na ulicy Czechosłowackiej na Dębcu, wciąż nie można się z niego dostać na perony kolejowe. Początkowo planowano, że będzie to możliwe w marcu, ale dziś dowiedzieliśmy się, że plany się zmieniły.

- Ciekawe kiedy odtworzą dojście na peron na Dębcu. Tunel ukończony, a przejścia na peron są niedokończone - pisał w lutym nasz czytelnik Robert. W ostatnich dniach nasz inny czytelnik zwrócił uwagę, że prace nie są w tym miejscu kontynuowane. - Przy tunelu na Dębcu teren nad windami i przejściami na peron wygląda jak opuszczona budowa - pisze Seba.

Zbigniew Wolny z PKP PLK zapewnia, że po sygnale od naszego czytelnika o bałaganie panującym w tym miejscu, teren został uprzątnięty. - Wykonawca robót dostał polecenie uporządkowania terenu. Wczoraj zostało to załatwione - mówi. Kiedy pasażerowie będą mogli dostać się na perony kolejowe z tunelu? Jeszcze w grudniu, gdy otwierano tunel zapowiadano, że nastąpi to w marcu. Nie jest to jednak termin aktualny. - Z końcem kwietnia planujemy zakończyć wykonanie dojść do peronów - kończy Wolny. Z nowych przejść skorzystamy więc prawdopodobnie dopiero na majówkę.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro