Reklama
Reklama

Przewodnicy przypomną zapomniane historie znanych miejsc

Na kolejną wycieczkę zapraszają przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl. Tematem spaceru będą zapomniane historie znanych miejsc.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W przyszłym tygodniu odbędzie się spacer zatytułowany "Nieznane historie znanych miejsc" -Każde miejsce i każdy budynek poznańskiej starówki kryje w sobie niezwykłą historię - aż trudno uwierzyć, że to zdarzyło się naprawdę! Gdyby jednak przewodnik chciał opowiedzieć choćby te najciekawsze historie, które zna, żadna wycieczka nie wyszłaby poza Stary Rynek. Dlatego tym razem pominiemy wszystkie "punkty obowiązkowe" i damy szansę tym opowieściom i anegdotom, na które na zwykłej wycieczce nie ma czasu - zachęcają przewodnicy.

25 marca odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o 10, a druga o 15. Przewodnik będzie oczekiwał na zainteresowanych przed poznańskim Ratuszem. Udział w wycieczce jest całkowicie bezpłatny, ale po wycieczce można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro