Reklama

Pociągi regionalne na trasie Gniezno - Jarocin z półrocznym opóźnieniem!

fot. czytelnik

W grudniu zapowiadano, że od czerwca 2017 roku na trasę Gniezno - Jarocin (linia nr 281) wrócą pociągi regionalne. Nie uda się dotrzymać tego terminu.

Z wiadomości o reaktywacji linii kolejowej nr 281 Gniezno - Września - Jarocin ucieszyli się przede wszystkim mieszkańcy tych miejscowości. W grudniu portal Rynek-Kolejowy.pl podawał, że pierwsze pociągi wyjadą na trasę w czerwcu 2017 roku. - Z uwagi na fakt, że zarządca infrastruktury poinformował samorząd województwa o braku gotowości przedmiotowej linii w w terminie połączenie zostało usunięte z rozkładu - mówi w rozmowie z rynek-kolejowy.pl Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Urząd Marszałkowski chciał zamówić siedem par pociągów na trasie Gniezno - Jarocin oraz jedną parę między Gnieznem i Wrześnią. Miały tu jeździć zmodernizowane składy EN57. Urząd jednak zaznacza, że bez dostosowania linii do oczekiwań organizatora transportu (chodzi m.in. o zwiększenie prędkości pociągów na trasie), uruchomienie połączenia nie jest możliwe. A wciąż trwają tu prace modernizacyjne.

Dziś aktualnym terminem uruchomienia połączenia kolejowego Gniezno - Września - Jarocin jest grudzień, a więc rozkład jazdy 2017/2018.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro