Reklama

Poznań: mieli obrażać i pobić homoseksualistów, po przesłuchaniu zostali zwolnieni

Wracamy do incydentu, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Mickiewicza. Mężczyzna obrażał tam i pobił kilku homoseksualistów. Zatrzymano nie tylko jego, ale też drugą osobę, która obrażała poszkodowanych przy komisariacie. Po przesłuchaniu mężczyzn zwolniono do domu.

O sprawie pisaliśmy już w poniedziałek TUTAJ. Policja interweniowała na ul. Mickiewicza po tym jak mężczyzna zaatakował grupę znajomych, w której byli m.in. homoseksualiści. To oni stali się obiektem zainteresowania napastnika - obrażał ich, a także miał ich uderzyć w twarz.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Od początku policja informowała, że zatrzymany napastnik miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazuje się, że znaleziono przy nim także 5 gramów metamfetaminy. Ze względu na jego stan przesłuchanie odbyło się dopiero w poniedziałek.

Dodatkowo zatrzymano jeszcze jedną osobę, która miała obrażać poszkodowanych mężczyzn przy komisariacie na Jeżycach. - Mówił, że jak stąd wyjdziemy to nas "zaje***" - mówi Mateusz Perczyński, poszkodowany mężczyzna. - Ta osoba również została zatrzymana - zaznacza Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Poszkodowani poddali się obdukcji lekarskiej. To na podstawie wyników badań i materiału dowodowego podejmowana będzie decyzja o ewentualnych zarzutach dla napastnika. Już jednak wiadomo, że obdukcja wykazała "jedynie" otarcia i siniaki - nie są to więc poważne obrażenia.

Zatrzymani mężczyźni po przesłuchaniu zostali wypuszczeni na wolność. Sprawą zajmują się policja i prokuratura.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro