Reklama
Reklama

Kierowca ciężarówki przyczynił się do poważnego wypadku. Szuka go policja

fot. Policja Gniezno
fot. Policja Gniezno

W piątek na drodze krajowej nr 5 pod Gnieznem doszło do poważnego wypadku. Z ustaleń policji wynika, że przyczynił się do niego kierowca samochodu ciężarowego, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło o 5.20 10 marca na krajowej "piątce" w Modliszewku. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący nieznanym pojazdem ciężarowym jadąc od strony Gniezna w kierunku Bydgoszczy na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania na podwójnych liniach ciągłych nie upewnił się, że z przeciwnego kierunku nadjeżdża samochód osobowy marki Audi A4 kierowany przez 33-letniego mieszkańca powiatu żnińskiego w wyniku czego kierowca Audi zjechał na prawe pobocze drogi, gdzie doszło do zarzucenia pojazdu, który następnie przejechał na lewą stronę drogi, gdzie bokiem uderzył Iveco Daily - wyjaśnia gnieźnieńska policja.

Kierowca Audi z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Policja obecnie poszukuje świadków tego zdarzenia lub osób, które mogą pomóc w ustaleniu chociażby tablic rejestracyjnych samochodu ciężarowego, którego kierowca odjechał z miejsca wypadku. - Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat wypadku, proszone są o skontaktowanie się z sierż. sztab. Arturem Wieczorkowskim z Wydziału Kryminalnego przy ul. Jana Pawła II w Gnieźnie lub pod numerem telefonu: 61 426-02-76 w godz. 7.30 - 15:30, całodobowo - 61 426-02-11 - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
24.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro