Reklama
Reklama

Adria, Kino Bałtyk, browar Huggerów: Poznań na zdjęciach sprzed lat

Kino Bałtyk | fot. Jerzy Miecznikowski / CYRYL
Kino Bałtyk | fot. Jerzy Miecznikowski / CYRYL

Cyfrowe Repozytorium Lokalne opublikowało kolejną kolekcję zdjęć przedstawiających Poznań. Widać na nich fotografie z przełomu XX i XXI wieku.

Na zdjęciach Jerzego Miecznikowskiego widać m.in. nieistniejącą już restaurację Adria, która przez lata funkcjonowała w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zobaczymy na nich także nieistniejące Kino Bałtyk czy browar Huggerów, który dziś funkcjonuje jako centrum handlowe Stary Browar. Są też zdjęcia ze starego dworca PKS wykonane tuż przed jego zamknięciem w 2013 roku czy z budowy Pomnika Armii Poznań.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- Fotografie Jerzego Miecznikowskiego stanowią bezcenną dokumentację niedalekiej przeszłości i uświadamiają, jak bardzo różni się Poznań w 2017 roku od miasta sprzed zaledwie 30 lat. O dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i statusie poznaniaków świadczyć mogą nie tylko znikające i pojawiające się na zdjęciach budowle, ale też liczba i marki samochodów na ulicach miasta - pisze Paweł Michalak z CYRYL-a.

Więcej zdjęć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro