Reklama

Miasto na targach w Cannes szuka inwestorów, którzy wybudują przystań i pole golfowe

Stary Port to potencjalna lokalizacja przystani | fot. Konrad Dąbrowski - Inicjatywa Mariniarze / archiwum
Stary Port to potencjalna lokalizacja przystani | fot. Konrad Dąbrowski - Inicjatywa Mariniarze / archiwum

We wtorek we francuskim Cannes rozpoczynają się największe na świecie targi nieruchomości i inwestycji. Podobnie jak w ubiegłych latach, swoją ofertę prezentuje na nich Poznań.

- Poznańska oferta dzieli się na siedem części: usługową, mieszkaniową, mieszkaniowo-usługową, rekreacyjno-sportową, przemysłowo-logistyczną, mieszkaniową jednorodzinną oraz hotelową. Terenem najintensywniej promowanym będą Wolne Tory - nieruchomość o całkowitej powierzchni 48 ha - wyjaśnia Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Poznański magistrat liczy także na znalezienie inwestorów, którzy mogliby prowadzić w naszym mieście biznes. Konkretnie chodzi o firmę, która chciałaby uruchomić nad Wartą przystań. - Miasto wytypowało dwie potencjalne lokalizacje przystani. Pierwsza to Stary Port o powierzchni 20tys. metrów kwadratowych, druga - teren przy osiedlu Piastowskim o powierzchni 10tys. metrów kwadratowych - dodaje Surma. Poszukiwany jest także inwestor, który chciałby utworzyć w Poznaniu pole golfowe.

Na stoisku Poznania w Cannes prezentowane też będą tereny inwestycyjne z gmin należących do Metropolii Poznań. W Cannes Poznań reprezentować będą przedstawiciele UMP z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem na czele.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro