Reklama

Miasto na targach w Cannes szuka inwestorów, którzy wybudują przystań i pole golfowe

Stary Port to potencjalna lokalizacja przystani | fot. Konrad Dąbrowski - Inicjatywa Mariniarze / archiwum
Stary Port to potencjalna lokalizacja przystani | fot. Konrad Dąbrowski - Inicjatywa Mariniarze / archiwum

We wtorek we francuskim Cannes rozpoczynają się największe na świecie targi nieruchomości i inwestycji. Podobnie jak w ubiegłych latach, swoją ofertę prezentuje na nich Poznań.

- Poznańska oferta dzieli się na siedem części: usługową, mieszkaniową, mieszkaniowo-usługową, rekreacyjno-sportową, przemysłowo-logistyczną, mieszkaniową jednorodzinną oraz hotelową. Terenem najintensywniej promowanym będą Wolne Tory - nieruchomość o całkowitej powierzchni 48 ha - wyjaśnia Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Poznański magistrat liczy także na znalezienie inwestorów, którzy mogliby prowadzić w naszym mieście biznes. Konkretnie chodzi o firmę, która chciałaby uruchomić nad Wartą przystań. - Miasto wytypowało dwie potencjalne lokalizacje przystani. Pierwsza to Stary Port o powierzchni 20tys. metrów kwadratowych, druga - teren przy osiedlu Piastowskim o powierzchni 10tys. metrów kwadratowych - dodaje Surma. Poszukiwany jest także inwestor, który chciałby utworzyć w Poznaniu pole golfowe.

Na stoisku Poznania w Cannes prezentowane też będą tereny inwestycyjne z gmin należących do Metropolii Poznań. W Cannes Poznań reprezentować będą przedstawiciele UMP z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem na czele.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro