Reklama

Były poseł PiS z Poznania oskarżony o wyłudzenie kredytów na prawie 88 000 zł

Tomasz G.
Tomasz G.

Tomasz G., były poseł z Poznania, został oskarżony o wyłudzenie kredytów na kwotę prawie 88 tysięcy złotych. Do tej pory Tomasz G. unikał odpowiedzialności przez chroniący go immunitet poselski.

Po nieudanym starcie w wyborach do parlamentu w 2015 roku (dołączył do partii Janusza Korwin-Mikkego) Tomasz G. postanowił wycofać się z życia politycznego. Znowu jest jednak głośno o byłym pośle PiS.

Jak informuje Głos Wielkopolski, Tomasz G. został oskarżony o wyłudzanie kredytów. Chodzi o kwotę blisko 88 tysięcy złotych. Sprawa ciągnie się od końca lat 90-tych. Właśnie wtedy G. występował w roli pełnomocnika sieci rodzinnych sklepów meblowych, w których miało dochodzić do wyłudzania kredytów. Podstawione osoby miały kupować meble na raty, ale kredytu nie spłacały. Sklep otrzymywał całą kwotę od banku, a później okazywało się, że podstawione "słupy" nie mogły kredytu spłacać, bo nie miały na to środków finansowych.

Głosowi Wielkopolskiemu udało się dotrzeć do szczegółów z aktu oskarżenia. Do oszustw dochodziło na dwa sposoby: jedni "klienci" od początku wiedzieli, że to oszustwo, a pozostali nie mieli o tym pojęcia. Sprawa dotyczy 18 kredytów na zakup mebli branych m.in. przez bezrobotnego, bezdomnego i osobę z problemami psychicznymi. G., dziś kanclerz poznańskiej uczelni, nie przyznaje się do winy. Miał złożyć wyjaśnienia, które zdaniem prokuratury nie są wiarygodne.

Sprawą zajmowano się w przeszłości, ale G. nie był nawet przesłuchiwany, bo chronił go immunitet. Dziś takiej ochrony już nie ma.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro