Reklama
Reklama

Szpital dziecięcy ma być gotowy za 4 lata

W piątek projektanci pokazali koncepcję i trójwymiarową makietę nowego szpitala dziecięcego.

Według projektu w nowym szpitalu znajdzie się około 350 łóżek dla pacjentów rozlokowanych w jednoosobowych salach. Placówka ma też zostać wyposażona w pokoje i łóżka dla rodziców. Pojawi się strefa bufetowa i plac zabaw. Ale przede wszystkim sale wyposażone w lepszy sprzęt medyczny. Będzie też specjalny "zespół gorącej platformy" - czyli Szpitalny Oddział Ratunkowy. Celem projektu jest stworzenie przyjaznej mimo wszystko atmosfery dla dzieci przebywania w szpitalu i komfortu dla pacjenta - mówi Karolina Dambek, projektant szpitala.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Nowy szpital połączy placówki przy ulicy Krysiewicza i Nowowiejskiego. Dzięki temu dzieci na różne badania nie będą musiały jeździć do różnych szpitali. Musimy pamiętać, że na Nowowiejskiego jeżeli chcemy wykonać jakieś badanie specjalistyczne musimy dzieci przewozić - mówi prof. Jacek Wysocki, wojewódzki konsultant pediatrii. A więc pierwsze z czego się cieszę to to, że wszystko będzie w jednym miejscu - dodaje.

Obiekt stanie w bezpośrednim sąsiedztwie placówki przy ul. Lutyckiej. Budowa Centrum Zdrowia Dziecka ma ruszyć na początku przyszłego roku. Dyrekcja szpitala zapowiada, że pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w nowym obiekcie za cztery lata. Wiemy, że życie pisze różne scenariusze i może się okazać, że będzie mnóstwo odwołań w sprawie wyposażenia, czy głównego wykonawcy, czyli firmy, która będzie budować szpital - mówi Izabela Grzybowska, dyrektor Szpitala Dziecięcego im. B. Krysiewicza.

Budowa Centrum Zdrowia Dziecka wraz z wyposażeniem na kosztować ok. 300 milinów złotych - z tego 85 procent z dotacji Unii Europejskiej

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
30.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro