Reklama
Reklama

Śnieżycowy Jar: apogeum kwitnienia w kolejny weekend

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Już w najbliższy weekend wiele osób wybierze się do Śnieżycowego Jaru. Ze względu na ćwiczenia na poligonie, podziwianie kwiatów jest możliwe jedynie w soboty i niedziele.

W poniedziałek pisaliśmy, że w Śnieżycowym Jarze pod Murowaną Gośliną zaczyna się robić biało. Dziś już wiadomo, że kwitnie tu połowa kwiatów, a więc jest co oglądać. Wybrać się tu można już w najbliższy weekend, ale cierpliwi mogą poczekać jeszcze tydzień. - 18-19 marca będzie w tym roku najlepszym terminem na podziwianie apogeum kwitnienia śnieżyc w Śnieżycowym Jarze. Tak przewiduje i podpowiada Jan Andrzejczyk, leśniczy z Uchorowa. Śnieżyce już kwitną, ale pełen kobierzec kwiatów obserwować będzie można właśnie za tydzień - wyjaśnia Monika Paluszkiewicz z Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina.

Przypominamy - ze względu na ćwiczenia wojska na poligonie w Biedrusku, Śnieżycowy Jar można odwiedzać wyłącznie w weekendy. - Dojść do Śnieżycowego Jaru można ze Starczanowa (z obwodnicy Murowanej Gośliny zjazd na Mściszewo, następnie za drogowskazami na parking w Starczanowie) lub z Uchorowa (jadąc z Obornik do Murowanej Gośliny skręcamy w Uchorowie w prawo na drogę gruntową; parking pod lasem po prawej stronie). Dla osób niepełnosprawnych istnieje możliwość zaparkowania samochodu tuż przy Śnieżycowym Jarze - dodaje.

Równocześnie apelujemy do miłośników przyrody, by odwiedzając Śnieżycowy Jar... nie zbaczali z wytyczonej ścieżki. Niestety każdego roku wielu fotografujących po prostu zadeptuje rosnące tu kwiaty, a tym samym uniemożliwia innym zobaczenie jak piękne jest to miejsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro